Our mission is to ensure the generation of accurate and precise findings.

GET UPDATE

Please enter subscribe form shortcode

Müzik Terapisi Eğitimi

Müzik terapi son zamanların en çok rövanşta ve yükselişte olan terapilerin ve yardımcı tedavilerin başında gelmektedir. Çok uzun zaman önce Osmanlılar tarafından da kullanılmış olan müzik terapi sonra unutulmuş olsa da artık günümüzde de çok çeşitli ülkelerde uygulanmaya devam etmektedir. Müzik terapi şu an hemen hemen çoğu sağlık merkezlerinde ve özel sağlık alanlarında yetkili kişiler tarafından uygulanmaktadır. Müzik terapi hemen hemen her hastalığın tedavisine yardımcı olarak uygulanırken bazı psikolojik rahatsızlıkların tamamen tedavi edilmesinde de yapılmaktadır. Müzik terapi eğitimi hem kişinin daha fazla kendisini sağlık alanında geliştirmesine hem de kendisinin bile bu terapiyi öğrenerek çevresine yardımcı olmasına olanak tanımaktadır. Müzik terapi eğitimi diğer ilaçlı tedavilerden çok daha farklı ve uygulama şekli de ayrı olduğundan hepsinden ayrılmaktadır. Müzik terapi eğitimi sayesinde kişiler bu alanda tedavi ve terapi seansları uygulama hakkına sahip olmaktadırlar. Kurumumuz da müzik terapi eğitimi yetkili ve bu alanda uzun yıllardır çalışmış, eğitim vermiş kişiler tarafından verilmektedir. Kaliteli ve güvenilir bir müzik terapi eğitimi için kurumumuz her türlü şekilde kursiyerlerine yardımcı olmakta ve olanakları tanımaktadır.

Müzik Terapisi Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Birçok psikoloji rahatsızlığı bulunanlar

Kaygı, stres, depresyon ve zihinsel sıkıntısı bulunanlar,

Öğrenme zorluğu çeken engelli kişiler,

Ölümcül bir hastalığın pençesinde kıvrananlar,

Kemoterapi, radyoterapi ve ışın gibi tedavilerin zaman diliminde,

Alzheimer ve Parkinson gibi yaşlı yetişkinler,

Çok büyük bir yıkım uğrayıp psikolojik olarak bu durumdan çok etkilenenler,

Madde bağımlılığı olanlar,

Bedensel engeli olanlar,

Astım Hastalığına yakalananlar,

Ağır ve yatalak hastalar,

Beyin gibi hayati önem taşıyan alanlara darbe oluştuğunda

Müzik Terapisti Nedir ve Ne Yapar ?

Müzik terapistleri aldıkları eğitimlere karşılık olarak sertifikaya sahip olurlar. Resmi olarak isimleri müzik terapistleri olarak bilinen bu meslek grubu müziğin en iyi şekilde yansıtılmasında görev alırlar.

Müzik terapisi, fiziksel, duygusal ve motivasyon açısından kendini iyi hissetmek isteyen kişilere verilen ders niteliğindedir. Müzik terapistleri ise tüm bu eksiklikleri gidermek için uygun notalarla kişilerin ruhsal açıdan mutlu olmalarını sağlar.

Müzik dinleyerek tedavi olan bireyler sonrasında kendilerini daha sakin ve huzurlu hissederler. Bu açıdan müzik terapistleri hayattan soyutlanan kişileri tekrar kazanabilmek için melodilerden yardım alır.